Skaldowie – BOX na 55-lecie

W ramach obchodów 55 lecia Skaldów na przełomie 2020 i 2021 roku pojawi się kolejny, limitowany BOX – Z okazji 55-lecia Skaldów Kameleon postanowił przygotować jeszcze jedną niespodziankę dla fanów zespołu. Będzie to BOX zawierający 12 płyt CD (w tym trzy podwójne) z materiałem zarejestrowanym w latach 1987-2018.
BOX stanowi oczywistą kontynuację bestsellerowego wydawnictwa przygotowanego w 2015 roku na 50-lecie Skaldów.

W zestawie znajdą się następujące płyty:
Moje Betlejem (z nową okładką, masteringiem i utworami dodatkowymi)
Największe przeboje (w nowej okładce i z utworami dodatkowymi)
Po górach, po chmurach (przeredagowana wersja albumu Po śniegu, po kolędzie, wzbogacona o niepublikowane utwory dodatkowe)
Znów od zera (w kolorowej okładce, z dodatkami jak na wydaniu Kameleona)
Harmonia świata (w oryginalnym „krakowskim” mixie – pierwszy raz na CD)
Skaldowie dzieciom (zestaw nagrań jak na na wydaniu Kameleona)
Skaldowie na dwa fortepiany (w poprawionej okładce i z nowym montażem oryginalnych taśm)
Oddychać i kochać (w poprawionej okładce i z nowym masteringiem i unikatowymi utworami dodatkowymi)
Taki blues (zestaw nagrań jak na na wydaniu Kameleona)
Jest tylko dziś (zestaw nagrań jak na na wydaniu Kameleona)
Radość tańca / Gubałówka blues (najnowszy singiel promocyjny z dwoma utworami z albumu Taki blues, ale w nieco innych i niewydanych dotąd na CD wersjach). Płytka będzie dostępna tylko w tym wydawnictwie.
Dopóki stoją góry – Niepublikowane nagrania koncertowe – podwójny album z najciekawszymi rejestracjami live pochodzącymi z ostatnich lat. CD został skompilowany tak, aby przedstawić na nim mniej znane utwory zespołu, grane obecnie przez Skaldów raczej sporadycznie. Pominięto 99 % hitów znajdujących się od lat na żelaznej set-liście formacji. Jakość prawie wszystkich nagrań jest idealna. Jedynie kilka piosenek ze względu na ich unikatowy charakter zaprezentowano z nieco gorszym (ale wciąż pochodzącym ze stołu mikserskiego) dźwiękiem. Album będzie dostępny tylko w tym wydawnictwie.

Wszystkie płyty zostaną opakowane w laminowane, rozkładane card
sleevy ze specjalnymi, kolorowymi kopertami na płyty. Dodatkiem będzie gruba (prawdopodobnie 32-stronicowa) książeczka, wypełniona zdjęciami zespołu. Całość zostanie włożona do grubego, laminowanego pudełka, zaprojektowanego tak, aby tworzyło serię z poprzednim BOXEM.

Nakład BOXU wyniesie 250 NUMEROWANYCH (!!!) egzemplarzy.
Gwarantujemy, że wznowienia nie będzie nigdy, a więc duża wartość kolekcjonerska BOX-ów w przyszłości jest więcej niż pewna (wystarczy spojrzeć na obecne ceny poprzedniego „pudełka” – Skaldowie 50-lat).

Cena BOXU wraz z przesyłką do Polski wyniesie 415 zł. Osoby które chcą zarezerwować konkretne numery wydawnictwa proszone są o kontakt mailowy. Rezerwacja będzie wiązała się też z akceptacją dokonania płatności w formie przedpłaty (prawdopodobnie w okolicach października/listopada). Pozostałe, zainteresowane osoby, którym nie zależy na rezerwacji numerów nie muszą dokonywać przedpłaty.

Premiera wydawnictwa planowana jest na grudzień, ale w razie jakiegoś opóźnienia (powstałego z winy ‚wiecznie przeładowanych zamówieniami’ podwykonawców) BOX może ukazać się w styczniu/lutym 2021.

P.S. Uprzedzając ewentualne pytania czy pozostałe płyty Skaldów wydane przez Kameleon Records także zostaną kiedyś zapakowane w okolicznościowy BOX odpowiadamy: Jeżeli wszyscy szczęśliwie doczekamy jubileuszu 60-lecia Skaldów (w co nie wątpimy) na pewno zadbamy o przygotowanie kolejnego tego typu wydawnictwa, zamykającego definitywnie naszą pracę związaną ze skatalogowaniem i udostępnieniem pełnego dorobku zespołu.

Osoby zainteresowane rezerwacją prosimy o wysyłanie wiadomości bezpośrednio na nasz e-mail: kameleonrecords@gmail.com