Plany na Nowy Rok 2022

Lada moment rusza nowy sezon wydawniczy toteż, jak co roku zamieszczamy małe podsumowanie tego co za nami i przed nami.

Lista tytułów które ukazały się w minionym roku nie jest może bardzo długa, ale wtajemniczeni wiedzą jak wiele pracy kosztowało nas przygotowanie tych projektów. Właściwie “od podszewki” wyprodukowaliśmy dwa nowe albumy Andrzeja Zielińskiego. Jeszcze więcej wysiłku poświęciliśmy na wydanie drugiego już, jubileuszowego BOX-u Skaldów. Nie zapomnieliśmy oczywiście o fanach big beatu prezentując, albumy Niebiesko-Czarnych, Minstreli oraz zupełnie nieznanych Demonów. Współpraca z labelem Dusty Tapes przyniosła krążek z rarytasami leadera The Shadows – Hanka Marvina oraz podwójny album prawie już zapomnianego, ale za to naprawdę wybornego czechosłowackiego gitarzysty – Miroslava Kefurta. Wielbiciele winylu otrzymali dwa kolejne krążki z niepublikowanymi dotąd na tym nośniku nagraniami – No To Co i Skaldów. W ramach promocji nowych, lecz nawiązujących zdecydowanie do starych rockowych wzorców, zespołów udostępniliśmy płyty zespołów – Wodzu i Breakout Express. No i wreszcie album który okazał się mega-hitem to potrójny zestaw w większości niepublikowanych piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, który w swoim założeniu ma być początkiem serii krążków z archiwaliami tych twórców. Nawiązaliśmy także współpracę z wydawnictwem Interstellar Smoke Records, których bardzo limitowane i naprawdę ekscytujące płyty są dostępne w naszym drugim sklepie.

A co przyniesie kolejny rok? Jest szansa, że nasz katalog powiększy się o całkiem pokaźną dawkę bardzo solidnych tytułów. Kontynuowane będą serie płyt: Wojciecha Skowrońskiego, No To Co, Tadeusza Woźniaka i Skaldów… Ukażą się co najmniej trzy/cztery tytuły z (po części) niepublikowanymi nagraniami absolutnych legend polskiego rocka z jego złotego okresu. Zamierzamy ostrzej zabrać się za temat big beatu prezentując co najmniej pięć, bardzo wyczerpująco zredagowanych pozycji z tego gatunku. Zapowiadany już BOX z więcej niż wyśmienitym zapisem audio i video benefisowego koncertu Jacka Zielińskiego, wydany będzie na światowym poziomie (kto lubi retrospektywne edycje Esoteric Records ten wie o co chodzi). Na pewno przygotujemy także co najmniej jedną pozycję związaną ze starszymi Panami (i to w pięcio płytowym BOXie). Fani płyt z piosenkami z programów telewizyjnych sprzed lat powinni zostać ukontentowani arcy-bogato zredagowanym, podwójnym, urokliwym zestawem kompozycji pochodzących z pewnej legendarnej audycji kierowanej głównie do dzieci lubiących psy. Co prawda albumy winylowe sprzedają się u nas ostatnio bardzo źle, ale rzutem na taśmę wypuścimy ostatnie (przynajmniej na razie) trzy tytuły na tym nośniku . Będzie to zapowiadana od dawna analogowa edycja albumu Skaldów – Harmonia świata (nakład 100 sztuk, trafi jedynie do osób które je dawno zarezerwowały) oraz dwa krążki z absolutnymi klasykami polskiego rocka, polanego psychodeliczno-jazzowo-poetyckim sosem. Będziemy też kontynuować udostępnianie albumów, najciekawszych, współczesnych rockowych kapel. Mamy też sygnały, że współpracująca z nami wytwórnia Dusty Tapes ma w tym roku przygotować 4-8 (!!!) albumów z w całości niepublikowanymi archiwaliami The Shadows oraz m.in. kolejne krążki The Ventures (zremasterowane i wzbogacone o utwory dodatkowe). No, a w ramach pogoni za nowoczesnością udało się nas namówić, aby wydawanym płytom były poświęcane także krótkie filmy na których poza prezentacją wizualną i muzyczną opowiemy nieco o wypełniającym je materiale. Szczegóły wkrótce.

W rozpoczynającym się 2022 roku życzymy wszystkim (a także sobie) przede wszystkim zdrowa, a jeśli ono dopisze to reszta planów na pewno zrealizuje się jak najpomyślniej. Dosiego roku !!!

 

Polecamy nasze nowości: najnowszy bardzo progresywny album koncertowy Skaldów; rewelacyjną antologię 'niepłytowych' nagrań Dżambli; CD z kompletem archiwaliów Passatów; oraz świetny progresywny materiał mało znanego Hadesu.
+