Aktualności

Drugi sklep na stronie Kameleona i płyty wytwóni #ISRZobacz

Drugi sklep na stronie Kameleona i płyty wytwóni #ISR

Z ogromną radością informujemy, że po długich przygotowaniach uruchomiliśmy właśnie drugi sklep w którym znajdować się będą wydawnictwa współpracujących z nami małych, niezależnych firm fonograficznych. Na początek w sklepie znalazło się kilka albumów wytwórni #ISR. Nazwa ta raczej nikomu nic nie powie, ale jest to naprawdę prężna, działająca na naszym rynku kompania (ponad 70 zrealizowanych pozycji

WięcejWięcej
Przed ŚwiętamiZobacz

Przed Świętami

Wkraczamy powoli w okres przedświąteczny. Lada moment zaczną się liczne wyprzedaże i przeceny oraz gorączka świątecznych zakupów. Z tej okazji także Kameleon przygotował kilka kampanii promocyjnych, które ruszą lada moment. Będziemy o nich informować na bieżąco, na naszym pasku z aktualnościami. Niestety w związku opóźnieniami pandemicznymi i brakiem na rynku wielu surowców potrzebnych do produkcji

WięcejWięcej
Po wakacjachZobacz

Po wakacjach

Po przerwie wakacyjnej w naszym sklepie pojawiło się już kilka nowości. Na razie jest to nowy winyl Skaldów; CD z rarytasami legendy gitary – Hanka Marvina; sensacyjny materiał warszawskiej gitarowej grupy Demony; drugi już, imponujący BOX Skaldów oraz naprawdę znakomite, chociaż zupełnie nieznane nagrania Czechosłowackiego gitarzysty Miroslava Kefurta. Fanów Skaldów na pewno ucieszy informacja, że

WięcejWięcej

 

Polecamy płyty zaprzyjaźnionej z Kameleon Records wytwórni #ISR – można je nabyć w naszym drugim, nowo otwartym sklepie.

W 'Sklepie 2′ znajdować się będą wydawnictwa współpracujących z nami małych, niezależnych firm fonograficznych.

Aby wejść do sklepu należy kliknąć poniższy napis:

SKLEP 2 – #ISR Records

 

Rekomendacje wykonawców

Gorąco polecam wszystkie płyty Skaldów wydawane przez Kameleon Records. Zarówno serię 12 klasycznych albumów z lat 1967-1989 uzupełnionych o unikalne nagrania dodatkowe, jak i płyty tematyczne, kolekcjonerskie i koncertowe, kompilowane z rzadkich, bądź nigdy dotąd nie wydanych utworów. Cieszę się, że dzięki wyjątkowo skrupulatnej pracy wydawnictwa nasza twórczość została profesjonalnie skatalogowana, opisana i wydana.

link

Z Niebiesko-Czarnymi zrealizowaliśmy 6 płyt długogrających oraz szereg czwórek i singli. Jednak najbardziej reprezentatywne dla naszej twórczości były nagrania realizowane dla Polskiego Radia, na których brzmieliśmy najbardziej swobodnie i eksperymentalnie. Dlatego ogromnie się cieszę, że firmie Kameleon Records udało się zebrać nasze nagarnia radiowe, a ponadto także telewizyjne, filmowe, zagraniczne i koncertowe i wydać na wyjątkowo dobrze zremasterowanych i przygotowanych edytorsko płytach. Dzięki tej serii wszyscy mogą wreszcie przekonać się, jak naprawdę grali w tamtych czasach Niebiesko-Czarni.

Wojciech Korda (solista zespołu NIEBIESKO-CZARNI)

Poza longplayem i czwórką zrealizowanymi dla Polskich Nagrań, zarejestrowaliśmy także bardzo wiele nagrań w Polskim Radio, Telewizji, a także poza granicami Polski. Bardzo się cieszę, że po wielu latach dzięki inicjatywie Kameleon Records udało się skompletować i wydać komplet tych utworów, na płytach CD i LP. Polecam te wydawnictwa wszystkim fanom naszej twórczości.

Andrzej Nebeski (leader i kierownik Grupy ABC Andrzeja Nebeskiego)

40 lat musiało minąć, aby Grupa Stress miała swój LP – wydany dzięki staraniom Kameleon Records. Polecam to wydawnictwo, prowadzone przez prawdziwych pasjonatów wszystkim melomanom Starego Polskiego Rocka. Kameleon Records to płyty świetnej jakości dźwiękowej i graficznej. Super robota.

Heniu Tomczak (Grupa Stress, HEAM, Turbo, Non Iron, IzoTop)

Kameleon Records sprawił mi niesamowitą niespodziankę, przygotowując zbiór utworów, nagranych przez Wojtka Skowrońskiego z różnymi składami muzycznymi. Przede wszystkim rzuca się w oczy piękna grafika, świetnej jakości zdjęcia, które nie były dotychczas publikowane. Można śmiało napisać – pełen profesjonalizm !!! Płyta prezentuje się lepiej niż większość CD przygotowywanych przez tzw. ‘renomowane wydawnictwa’.

Nagrania brzmią znakomicie, słychać że w ich odrestaurowanie włożono wiele pracy, czasu i serca. Płyta cieszy tym bardziej, że kilka z zawartych tutaj utworów było zapomnianych zaś większość słuchacze mogą poznać po raz pierwszy dopiero teraz, po przeszło czterdziestu latach od ich rejestracji !!!

Panom z Kameleon Records składam gratulacje i trzymam kciuki za Wasze kolejne wydawnictwa.

Przemysław Lisiecki (perkusista zespołów Blues Trio i Blues & Rock)

Firma Kameleon Records, zaprzeczając sensowi swojej nazwy, utrzymuje niezmiennie wysoki poziom edytorski prezentując kolejne płyty z materiałem wydobytym z czeluści archiwów radiowych. Doświadczyłem tego już trzykrotnie: archiwalny analog z moimi najlepszymi nagraniami radiowymi z przełomu lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych i 2 CD z szerokim wyborem, przeważnie dotąd niepublikowanych nagrań radiowych (i nie tylko) z tego okresu. Zaletą tych wydawnictw, obok wysokiej jakości edytorskiej jest dbałość precyzję zawartych w nich informacji. Fotki z epoki – niejednokrotnie tu właśnie po raz pierwszy zaprezentowane – potęgują jeszcze ich atrakcyjność. Kameleon wart jest polecenia.

Rekomendacje klientów

„Właśnie otrzymałem od was zamówiony CD. Muszę przyznać, że po raz kolejny zachwycił mnie naprawdę niesamowity wynik prac restauracyjnych nagrań, liczących już parę dobrych lat. Wynik waszej działalności jest fenomenalny. Wszystkie instrumenty i śpiew brzmią bardzo dobrze. Kameleon Records zasługuje na najwyższe uznanie, ponieważ ratuje od zapomnienia i całkowitej utraty część Polskiej Kultury sprzed lat”.

 

Wasze wydawnictwa są na najwyższym światowym poziomie. Wielkie słowa uznania za pomysł i trud włożony w wydanie wszystkich płyt. Przyznam, że nie spodziewałem się tak fajnego wydania nagrań sprzed lat”.

 „The Complete Recordings 1970-1972 – Krzysztofa Klenczona, to najpiękniejsze wydanie w dziejach polskiej fonografii ery CD. Nikt tego wydania nie przebije, chyba że sami tego dokonacie. Muzycznie też jestem zachwycony. Tchnęliście w te nagrania nowe życie. Utwory z LP brzmią tutaj znakomicie i biją na głowę wszystko to, co było dotychczas wydane. Jakoś udało się wam idealnie dobrać proporcje poszczególnych podzakresów i brzmi to niezwykle blisko nagraniom z oryginalnego winylu. Także wszystkie nagrania radiowe brzmią bardzo dobrze, naturalnie, muzykalnie i nie męczą. A to jak udało się wam odrestaurować jedno nagranie z pocztówki dźwiękowej i uzyskać taki dźwięk to doprawdy wzbudza szacunek i uznanie”.

„Rewelacja. Materiał zebrany Waszych na płytach jest precyzyjny i wysokiej jakości. Doskonałe opisy piosenek i fotki. Wszystkie szczegóły podane z matematyczną dokładnością. Dla każdego kolekcjonera dawnych nagrań to fantastyczny materiał i będę go polecał wszystkim. Na pewno zadowoli nawet najwybredniejszych fanów polskiego big beatu i rocka”.

„Wydawnictwa są znakomite – pod względem staranności wydania, skrupulatności reprodukcji, dokumentacji fotograficznej. U nas w Polsce jest to rzadko spotykany poziom – 100% profesjonalizmu. Wszystko tak jak potrzeba, a nawet lepiej – gratulacje!”

O Kameleon Records

KAMELEON RECORDS to wydawnictwo płytowe specjalizujące się w starym polskim rocku.

Naszą specjalnością są niezwykle starannie przygotowywane płyty CD i LP zawierające niepublikowany materiał rockowy i beatowy z lat 60-tych i 70-tych, a także reedycje klasycznych albumów z tamtych lat.

Każdy CD zawiera grubą kolorową książeczkę wypełnioną masą unikatowych fotografii i wzbogaconą szczegółowym opisem zamieszczonych na płycie nagrań.

CD będące reedycjami albumów wydanych kiedyś na winylu mają zachowane
w najdrobniejszych szczegółach oryginalne okładki (przód i tył), oraz są uzupełnione o (przeważnie nigdy wcześniej niepublikowane) nagrania dodatkowe.

Wydajemy również płyty winylowe z nigdy niepublikowanym w tej formie materiałem. Każdy LP ma rozkładaną, grubą, laminowaną okładkę, a tłoczone na kolorowych winylach wersje deluxe zawierają ponadto plakaty i książki.

Wszystkie materiały dźwiękowe są remasterowane wprost z oryginalnych taśm matek z niezwykłą starannością i dbałością o zachowanie oryginalnego, starego brzmienia bez użycia nadmiernej kompresji i odszumiaczy.

Płyt Kameleon Records nie kupicie w żadnej sieci dużych sklepów muzycznych. Są one wydawane w minimalnych nakładach i kierowane do kolekcjonerów, pasjonatów oraz wszystkich którzy cenią wysoką jakość produkowanych płyt.

Najwyższa
jakość dźwięku i dbałość o stronę merytoryczną i edytorską płyt

Wydajemy płyty
LP, CD i DVD

Każdy LP
ma rozkładaną, laminowaną, grubą okładkę

Naszych płyt
nie kupicie w sieciach dużych sklepów muzycznych

Unikatowe fotografie
ozdabiają wszystkie wydawnictwa Kameleon Records

UWAGA !!! WSZYSTKICH OCZEKUJĄCYCH NA CD KABARETU STARSZYCH PANÓW Z RADOŚCIĄ INFORMUJEMY, IŻ DZISIAJ (26 LISTOPADA) ALBUM WRESZCIE TRAFIŁ FIZYCZNIE W NASZE RĘCE. WYDAWNICTWO PREZENTUJĘ SIĘ NAPRAWDĘ IMPONUJĄCO, Z TYM WIEKSZĄ PRZYJEMNOŚCIĄ ROZPOCZYNAMY WYSŁKI. MAMY NADZIEJĘ, ŻE ZAMÓWIONE PŁYTY TRAFIĄ DO WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH DO WTORKU (30 LISTOPADA).
+